מעקב הריון

שני האירועים המשמחים ביותר בחייהן של נשים רבות הם : הריון ולידה !

מעקב הריוןהאישה והעובר עוברים יחדיו, מסע משותף, האורך תשעה ירחים ובסופו, מגיח העובר אל העולם החיצון. המסע הינו מורכב ומפרך, הן עבור האישה והן עבור העובר הגדל ברחמה. לכן, בכדי לעבור את המסע בצורה הטובה ביותר, תוך שמירה על בריאות האישה ההרה ובריאות ותקינות ההריון, עליה לעבור מעקב הריון.

מעקב הריון מתחיל מרגע הגעתם של תוצאות בדיקות הדם, המאשרות את קיום ההריון ועד לרגע המכריע, בו נוספת ישות חשובה במיוחד, לחיי המשפחה. מעקב הריון מתבצע על ידי רופא, בעל ניסיון והתמחות בתחום זה, אשר יכול הוא להעניק, ליווי רפואי צמוד, במהלך ההריון כולו. ד"ר אליגר נלי, מומחית ברפואת נשים, מעניקה שירותי מעקב הריון, במרפאה לרפואה אסתטית ולרפואת נשים. שירותי מעקב ההריון כוללים ליווי אישי בכל שלבי ההריון, תוך מקצועיות ושירותיות.

מעקב הריון – רפואי ורגשי כאחד !

מטרותיו של מעקב הריון, כוללות הן את ההיבט הרפואי והן את ההיבט הרגשי.

הרופא המלווה את מעקב ההריון, מעניק ליווי רפואי מקצועי, בכל שלבי ההריון. אך, יתרה מכך, מסייע רבות גם בפאן הרגשי- נפשי. אישה הרה חווה שינויים הורמונאליים רבים, שלא מעט פעמים מטלטלים אותה ומשנים את מצב רוחה והרגשתה. ביכולתו של רופא מטפל מקצועי ובעל ניסיון, להעניק לאישה, בין היתר, תמיכה נפשית ועידוד בשעת הצורך. לכן חשובה במיוחד הכימיה והאינטראקציה בין הרופא/ה למטופלת.

היום נשים בהריון יכולות לחשב את התאריך לידת היילוד בעזרת מחשבון הריון (ראי כאן) כל מה שעליהם לעשות הוא להיכנס ולהזין את תאריך היום הראשון של הוסת, ולקבל את תאריך הלידה המשוער.

מה כוללים שירותי מעקב הריון?

מעקב הריון כולל, את סך כל הבדיקות שעל האישה ההרה, לעבור בכל שלבי ההריון. מעקב הריון מתחיל מהגילוי המשמח אודות ההריון המשתרש ברחם. הגילוי מתבצע על ידי בדיקות שתן ודם, הבודקות גם את הרמות והערכים של הברזל, המוגלובין, סוכר ועוד. בתחילת מעקב הריון, הרופא/ה יבדוק את אותם ערכים המוצגים בבדיקות הדם ואם קיימת בעיה יתאים את הטיפול הרלוונטי. הרופא/ה יפנה את האישה לנטול חומצה פולית וברזל, לחיזוק גופה ולמניעת מומים בעובר.

כבר בשבועות 6-9, ניתן לבצע בדיקת אולטראסאונד ולראות את השק העוברי ולוודא כי לעובר יש דופק. בדיקת האולטראסאונד חושפת גם את גיל העובר. מעקב הריון מחלק את תקפות ההריון לשלושה חלקים. החלוקה לשלישים, מאפשרת להעניק את הטיפול המתאים לכל שליש בצורה אינדיבידואלית, תוך הפנייה לבדיקות הרלוונטיות לאותו שליש.

מעקב הריון חיוני והכרחי לבריאותם של האישה והעובר ולכן חשוב להקפיד לקיימו.

המרפאה לרפואה אסתטית ולרפואת נשים, של ד"ר אליגר נלי, מציעה שירותי מעקב הריון איכותיים ומקצועיים, המוענקים באווירה חמה ואינטימית וברמה מקצועית גבוהה ! בין היתר, מוצעים במרפאה שירותי אבחון וטיפול במחלות גניקולוגיות שונות.

כי לך ולתינוק שלך מגיע יותר !
קליניקה בבת ים שד' העצמאות 67 | טלפון: 03-6595563 קליניקה בתל-אביב כפר שלם,רח' צרעה 3 | טלפון: 03-6429795