העלמת צלקות

צלקת היא סימן הנוצר ברקמה במקרים של פציעה לאחר איחוי הפצע. הצלקות אותן אנו מכירים באופן הטוב ביותר הן הצלקות העוריות (צלקות מופיעות גם בעצמות לאחר שבר, וברקמות השריריות), אשר מתחלקות לשלושה סוגים:

  •  צלקות היפר-טרופיות- צלקות בולטות על פני העור. העלמת צלקות
  •  צלקות היפו-טרופיות- צלקות שקועות.
  •  צלקות קלואיד- צלקות אשר פורצות את גבולות הפצע המקורי ומתפרשות על שטח נרחב מהעור.

לא מעט אנשים אשר על גופם קיימות צלקות מהסוגים השונים אותם מניתי, מוטרדים מעצם קיומן, במיוחד כאשר הן קיימות באזורים הגלויים לעין כמו פנים, ידיים, רגליים וצוואר. המודעות והשאיפה לגוף חלק מנגעים ומצלקות הובילה לפיתוח מגוון שיטות ודרכים שמטרתם טשטוש או העלמת צלקות.

העלמת צלקות באמצעות משחות שונות

קיימות מספר משחות בשוק אשר מבטיחות טשטוש ו העלמת צלקות, הניתנות על ידי רופאי עור או ניתנות לרכישה בבתי המרקחת השונים. המשחות המוכרות ביותר הן "קילו קוט", "מדרמה" ו"רט-אוויט".

רופאי עור רבים תולים תקוות רבות במשחות הללו, ומפנים את המטופלים המתלוננים על צלקות וסימנים בעור לשימוש בהן, מתוך תקווה שטיפול משחתי בלבד יעזור וירגיע את המטופל, וניתן יהיה למנוע התערבות כירורגית שיכולה להזיק, לגוף בכלל ולעור בפרט, כאשר היא מבוצעת לא נכון.

יש לציין כי משחות אלו לא הוכיחו את עצמן בתחום העלמת צלקות , אולם נמצאו יעילות במניעת החמרת צלקות (במיוחד כאשר השימוש בהן נעשה סמוך למועד הפציעה), בטשטוש צלקות, בהחלקת ושיפור מרקם העור ובהקניית צבע אחיד לצלקת.

העלמת צלקות בשיטות רפואיות

העלמת צלקות 2אחת השיטות היעילות ביותר לצורך העלמת צלקות, בעיקר בפנים, היא עריכת פילינג קל-עמוק, כאשר הדרגה נבחרת בהתאם לגיל המטופל/ת, צורת הצלקת, עומקה וחומרתה. בעת עריכת הפילינג, מסיר הרופא המטפל את השכבה העליונה של העור וכך בעצם ניתן להחליק צלקות היפר טרופיות ולטשטש צלקות היפו טרופיות. לפילינג יתרונות קוסמטיים נוספים מלבד העלמת צלקות, שכן באמצעותו ניתן גם להסיר תאים מתים משטח העור, לטפל בפיגמנטציה הנגרמת ממגוון סיבות ולהחליק קמטים.

שיטה יעילה נוספת בתחום העלמת צלקות הינה העלמת צלקות באמצעות לייזר- שיטה זו מתאימה בעיקר לצלקות שטחיות (כמו צלקות אקנה), ומבוצעת תוך שימוש בגלי לייזר קצרים שמשטחים ומחליקים את הצלקת.

עוד שיטה פופולארית במיוחד בתחום העלמת צלקות היא שיטה הנקראת מיקרודרמבריישן- בשיטה זו מרדים רופא העור את אזור הצלקת ובאמצעות מכשור רפואי מתקדם משייף את הצלקת ומחליק אותה. שיוף הצלקת באופן מבוקר מוביל להיווצרות עור חדש ואחיד במקום בו הייתה הצלקת.

השיטה האחרונה עליה אפרט היא העלמת צלקות באמצעות שימוש בחומרי מילוי- שיטה זו יעילה רק כאשר מדובר בצלקות היפו טרופיות (שקועות), ובה בעצם מזריקים חומרי מילוי זמניים או קבועים תחת הצלקת, וכך בעצם מביאים להיעלמותה.

בואו לראות תמונות של טיפולים שביצעתי....לפני/אחרי

>>חזרה לעמוד מאמרים

קליניקה בבת ים שד' העצמאות 67 | טלפון: 03-6595563 קליניקה בתל-אביב כפר שלם,רח' צרעה 3 | טלפון: 03-6429795